in

Astra Forum

Astra ca un mod de viata - comunitatea pasionatilor Opel Astra
Banner Counter

Schimbare baterie telecomanda(pe cheie)

Last post 12-05-2010 11:25 by vr3m. 40 replies.
Page 2 of 5 (41 items) < Previous 1 2 3 4 5 Next >
Sort Posts: Previous Next
  • 07-03-2009 11:06 In reply to

Re: Schimbare baterie telecomanda(pe cheie)

Am incercat si cu bateria veche, dar e aproape consumata.

• Post Points: 20
  • 07-03-2009 11:12 In reply to

Conform spuselor tale, cu bateria veche iti mergea de linga masina,inchiderea.Daca acum o montezi pe cea veche si nu functioneaza deschiderea(linga masina) problema nu-i din baterie.Chiar de montezi vechea baterie trebuie sa respecti procedura de sincronizare.

[edited by: geo000 at 11:17 (GMT 2) on 07 Mar 2009] adaugare
    maturator
  • 07-03-2009 11:14 In reply to

Pai tocmai asta este k nu stiu de unde poate fi problema.S-a stricat ceva??Ce trebuie sa fac????

• 07-03-2009 11:50 In reply to

Acceptind ideea ca nu s-a intervanit la masina,problema e in telecomanda.De regula cauza e la contactele bateriei cu lamelele ce alimenteaza montajul electronic,sau chiar fixarea acestor lamele pe montaj(lipituri reci,contact imperfect).Se poate verifica cu un aparat de masura,tensiunea de alimentare direct pe montaj(placuta) si trebuie sa fie tensiunea bateriei.

maturator
  • 07-03-2009 12:41 In reply to

Dar totusi....... poate sa fie si din modulul de la inchidere??:(

• Post Points: 65
  • 07-03-2009 14:43 In reply to

Greu de acceptat,dar e posibil.Totusi,tu ai inceput rezolvarea rezolvarea problemei nemultumit de distanta la care lucra telecomanda,deci...

maturator
  • 07-03-2009 20:27 In reply to

Mie mi se mai desincronizeaza cate o data si fac in felul urmator : urc in masina , inchid usile (ca asa trebuie) pun contactul sa se aprinda becurile in bord , apoi dupa ce clipeste becul ala galben (de la pompa de apa sau nustiu care este , oricum mai mult de 5 - 10 sec nu astept ) apoi apas pe butonul de inchis de pe cheie. Usile se inchid apoi se deschid si cam asta este tot . Daca totusi nu merge si nu merge ...vezi sa nu ai vreun contact imperfect (mie mi s`au dezlipit piciorusele acelea care fixeaza bateria pe circuitul acela integrat. Am pus bateria pe pozitie apoi i`am pus o hartiuta inpachetata peste ca sa stea fixata bine si cam atat . Acum merge :P

Astra G 2000 Edition 2.0 16v x20dtl
  • 09-03-2009 22:09 In reply to

Am incercat si asta dar tot degeaba....... e tare nasol s-o inchid din cheie.NImeni nu stie ce are.....:((((

• Post Points: 5
  • 16-03-2009 17:37 In reply to

A fost pus contactul la pozitia II si apasate simultan cele 2 taste de pe telecomanda?

• 16-03-2009 21:10 In reply to

@acrosca,daca argumentai de ce trebuie sa apesi cele 2 taste simultan,ma inclinam in fata domniei tale.De unde ai auzit de aceasta procedura?

maturator
Page 2 of 5 (41 items) < Previous 1 2 3 4 5 Next >
© Copyright 2007-2011 AstraForum.ro Toate drepturile rezervate.