in

Astra Forum

Astra ca un mod de viata - comunitatea pasionatilor Opel Astra
Banner Counter

Iluminare bricheta si scrumiera

Last post 05-06-2009 15:29 by catalint. 12 replies.
Page 1 of 2 (13 items) 1 2 Next >
Sort Posts: Previous Next
  • 12-11-2008 12:04

Iluminare bricheta si scrumiera

Cred ca mi s-a ars becul(ledul) care lumineaza bricheta si scrumiera
    Cum se poate schimba , pentru ca nu as vrea sa mai ajung in service pentru atata lucru
    Si inca ceva  : Ce fel de bec(led) trebuie ?

Opel Astra Classic HB 1.4 16v Twinport 90 HP

Exista ceva mai rau decat oamenii rai , Indiferenta oamenilor buni !
    • Post Points: 35
  • 12-11-2008 12:07 In reply to

Re: Iluminare bricheta si scrumiera

Un prim pas ar fi sa te uiti la tabloul de sigurante.O carte tehnica a masinii,daca o ai te-ar ajuta foarte mult.Siguranta posibil sa fie arsa.

Astra H 1.4 Twinport Cosmo, Moonland. Facelift
    • Post Points: 5
  • 12-11-2008 12:20 In reply to

vezi la sectiunea download .gasesti ghidul de service.despre bec daca reusesti sa l demontezi te duci cu el la un magazin de piese si il arati.si stiu ei ce sa ti dea
    BucuresTi / asTra G nJoy / 1.7 cdTi
    • Post Points: 20
  • 12-11-2008 13:33 In reply to

dar care ar fi siguranta pentru iluminarea brichetei ?

Opel Astra Classic HB 1.4 16v Twinport 90 HP

Exista ceva mai rau decat oamenii rai , Indiferenta oamenilor buni !
  • 12-11-2008 21:28 In reply to

36 20 A Scaunele fata încalzite bricheta

Astra H 1.4 Twinport Cosmo, Moonland. Facelift
  • 14-11-2008 12:48 In reply to

daca nici bricheta nu merge sigur e sig. altfel e becul eu lam vazut ,e mic si ciudat cred ca o sa-l schimb cu altceva .lasi capacul de la scrum. in jos si dasfaci cele 2 holsurub din centru,eu am pilit o surubelnita ca neamtu fol. biti ciudati, apoi scoti capacelul dintre maneta si scrumiera vezi ca si bric.are un ornament pe clipsuri iese usor mai greu cu beculetul am fol. o pensa f.ascutita la clema lui nu stiu daca se ggaseste bec din ala sper sa ai doar siguranta Big Thumbs

• 18-03-2009 23:19 In reply to

Salut! Am si eu o problema la becu de la bricheta, problema a aparut cand am folosit o tripla ce nu statea prea bine in priza de la bricheta si am apasat/miscat usor sa-i gasesc o pozitie, dupa ceva timp am observat ca becul nu merge, am scos tripla s a aprins dar cand bag bricheta numai pe jumatate lumineaza cand o introduc toata se stinge. Mentionez ca priza/bricheta functioneaza. Acuma intrebarea mea: exista un contact care sesizeze daca este ceva introdus? cum as putea remedia problema? Va multumesc tuturor!
    Drumuri bune!
  • 19-03-2009 20:58 In reply to

Salut! Trebuie sa desfaci ansamblul cum am scris mai sus ca si eu am avut intreruperi , nu face contact bine soclul becului cu suportul , incearca sa rotesti f.putin carcasa brichetei stinga-dreapta de citeva ori si poate asi revine .

• 04-06-2009 13:41 In reply to

aveti idee unde se gasesc becuri din alea ciudate pentru scrumiera ? al meu e sigur ars Big Smilecu toate ca filamentele sunt ok (sunt 2 filamente)la prima vedere, becul e innegrit intr-o parte

• 04-06-2009 13:44 In reply to

E un singur filament prins de o sarmulita la mijloc cred... Si la mine este ars dar inca nu am avut timp sa ma duc cu becul la magazin. Poti incerca la electrice sau la piese auto. Eu am gasit la un mag de electrice din Iasi un bec pt iluminarea butonului de la un logan, deci ar fi sanse sa gasim. Daca mi o iei inainte te rog sa postezi daca gasesti.
    Drumuri bune!
Page 1 of 2 (13 items) 1 2 Next >
© Copyright 2007-2011 AstraForum.ro Toate drepturile rezervate.